Y07342R00000J0L
Mfr.Part #
Y07342R00000J0L
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
RES 2 OHM 10W 5% RADIAL
Through Hole Resistors
Published :
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Power (Watts) :
10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Height :
20.3962mm
Width :
7.0104mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.803 20.40mm
Series :
VFP-4
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
2Ohms
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Number of Terminations :
4
Length :
40.005mm
Size / Dimension :
1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
Y07342R00000J0L
VPG Foil Y07342R00000J0L
2Ohms, 10W, Metal Foil,