Y0733680R000F9L
- Mfr.Part #
- Y0733680R000F9L
- Manufacturer
- VPG Foil
- Package / Case
- Radial
- Datasheet
- Download
- Description
- RES 680 OHM 10W 1% RADIAL
- Manufacturer :
- VPG Foil
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Number of Terminations :
- 2
- Temperature Coefficient :
- ±2ppm/°C
- Feature :
- Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Power (Watts) :
- 10W
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Resistance :
- 680Ohms
- Height Seated (Max) :
- 0.803 20.40mm
- Max Power Dissipation :
- 3W
- Packaging :
- Bulk
- Width :
- 7.0104mm
- Max Operating Temperature :
- 150°C
- Series :
- VFP-3
- Package / Case :
- Radial
- Composition :
- Metal Foil
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- Not Applicable
- Operating Temperature :
- -55°C~150°C
- Published :
- 2010
- Size / Dimension :
- 1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
- Height :
- 20.3962mm
- Tolerance :
- ±1%
- Length :
- 40.005mm
- Datasheets
- Y0733680R000F9L
680Ohms, 10W, Metal Foil,