Y07077K50000T9L
Mfr.Part #
Y07077K50000T9L
Description
RES 7.5K OHM 0.01% 0.4W RADIAL
Power (Watts) :
0.4W
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
7.5kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
Height Seated (Max) :
0.310 7.87mm
Datasheets
Y07077K50000T9L
7.5kOhms, 0.4W, Metal Foil,