Y070747K5000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y070747K5000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 47.5K OHM 0.01% 0.4W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.01%
Feature :
Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
47.5kOhms
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
Power (Watts) :
0.4W
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.310 7.87mm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Series :
VAR
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y070747K5000T9L
47.5kOhms, 0.4W, Metal Foil,