Y07065K10000B9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y07065K10000B9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 5.1K OHM 0.1% 0.4W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
Feature :
Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.310 7.87mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Series :
VAR
Resistance :
5.1kOhms
Composition :
Metal Foil
Datasheets
Y07065K10000B9L
5.1kOhms, 0.4W, Metal Foil,