Y070650K0000T0L
Mfr.Part #
Y070650K0000T0L
Package / Case
Radial
Description
RES 50K OHM 0.01% 0.4W RADIAL
Tolerance :
±0.01%
Series :
VAR
Size / Dimension :
0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Non-Inductive
Power (Watts) :
0.4W
Package / Case :
Radial
Resistance :
50kOhms
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.310 7.87mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y070650K0000T0L
50kOhms, 0.4W, Metal Foil,