Y0706330R000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0706330R000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 330 OHM .4W .01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
330Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Tolerance :
±0.01%
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.310 7.87mm
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Spacing :
3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
7.874mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.4W
Packaging :
Bulk
Series :
VAR
Package / Case :
Radial
Feature :
Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Datasheets
Y0706330R000T9L
VPG Foil Y0706330R000T9L
FIXED RESISTOR, 330Ohm, 0.4W, Metal Foil,