Y011084K2110S9L
Mfr.Part #
Y011084K2110S9L
Package / Case
Axial
Description
RES 84.211KOHM 2.5W 0.001% AXIAL
Series :
H
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Metal Foil
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
2.5W
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.001%
Size / Dimension :
0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
Resistance :
84.211kOhms
Power (Watts) :
2.5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Non-Inductive
Length :
38.1mm
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y011084K2110S9L
84.211kOhms, 2.5W, Metal Foil,