Y010149K9000B9L
Mfr.Part #
Y010149K9000B9L
Description
RES 49.9K OHM 1W 0.1% RADIAL
Metal Foil
Features :
Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
175 °C
Height :
10.4902 mm
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Length :
14.605 mm
Tolerance :
0.1 %
Max Power Dissipation :
500 mW
RoHS :
Compliant
Min Operating Temperature :
-55 °C
Resistance :
49.9 kΩ
Width :
4.064 mm
Datasheets
Y010149K9000B9L
49.9 kΩ, Metal Foil,