Y0096870R133A9L
Mfr.Part #
Y0096870R133A9L
Package / Case
Axial
Description
RES 870.133 OHM 1/5W 0.05% AXIAL
Bulk
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Series :
VMTA55Z
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
200mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Foil
Feature :
Non-Inductive
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.05%
Length :
6.858mm
Resistance :
870.133Ohms
Size / Dimension :
0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
Supplier Device Package :
Datasheets
Y0096870R133A9L
870.133Ohms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,