Y009680R0000T9L
Mfr.Part #
Y009680R0000T9L
Description
RES 80 OHM 1/5W 0.01% AXIAL
Max Power Dissipation :
100 mW
Resistance :
80 Ω
Max Operating Temperature :
175 °C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55 °C
Composition :
Metal Foil
Length :
6.858 mm
Tolerance :
0.01 %
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
RoHS :
Compliant
Datasheets
Y009680R0000T9L
80 Ω, Metal Foil,