Y00899R00000BR0L
Mfr.Part #
Y00899R00000BR0L
Description
RES 9 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
9Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y00899R00000BR0L
9Ohms, 0.6W, Metal Foil,