Y008976K8000BM13L
Mfr.Part #
Y008976K8000BM13L
Description
RES 76.8K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
76.8kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
Y008976K8000BM13L
76.8kOhms, 0.6W, Metal Foil,