Y008970K0000BR0L
Mfr.Part #
Y008970K0000BR0L
Description
RES 70K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
70kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
Y008970K0000BR0L
70kOhms, 0.6W, Metal Foil,