Y0089590R000AR23R
Mfr.Part #
Y0089590R000AR23R
Description
RES 590 OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
590Ohms
Datasheets
Y0089590R000AR23R
590Ohms, 0.6W, Metal Foil,