Y00894K70000TP0L
Mfr.Part #
Y00894K70000TP0L
Description
RES 4.7K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Bulk
Resistance :
4.7kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
Y00894K70000TP0L
4.7kOhms, 0.6W, Metal Foil,