Y00894K64000TR23R
Mfr.Part #
Y00894K64000TR23R
Description
RES 4.64K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
4.64kOhms
Datasheets
Y00894K64000TR23R
4.64kOhms, 0.6W, Metal Foil,