Y0089392R000TR23R
Mfr.Part #
Y0089392R000TR23R
Description
RES 392 OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
392Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Power (Watts) :
0.6W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
Y0089392R000TR23R
392Ohms, 0.6W, Metal Foil,