Y008933K0000BR23R
Mfr.Part #
Y008933K0000BR23R
Description
RES 33K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
33kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
Y008933K0000BR23R
33kOhms, 0.6W, Metal Foil,