Y00892K34000VP13L
Mfr.Part #
Y00892K34000VP13L
Description
RES 2.34K OHM 0.005% 0.6W RADIAL
Resistance :
2.34kOhms
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.005%
Datasheets
Y00892K34000VP13L
2.34kOhms, 0.6W, Metal Foil,