Y00892K10000TR23R
Mfr.Part #
Y00892K10000TR23R
Description
RES 2.1K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Packaging :
Strip
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
2.1kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y00892K10000TR23R
2.1kOhms, 0.6W, Metal Foil,