Y008928K4000BR0L
Mfr.Part #
Y008928K4000BR0L
Description
RES 28.4K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
28.4kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y008928K4000BR0L
28.4kOhms, 0.6W, Metal Foil,