Y00891K29000BR23R
Mfr.Part #
Y00891K29000BR23R
Description
RES 1.29K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Resistance :
1.29kOhms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Packaging :
Strip
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
Y00891K29000BR23R
1.29kOhms, 0.6W, Metal Foil,