Y00891K10000DR1R
Mfr.Part #
Y00891K10000DR1R
Description
RES 1.1K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.5%
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
1.1kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y00891K10000DR1R
1.1kOhms, 0.6W, Metal Foil,