Y00891K10000BR23R
Mfr.Part #
Y00891K10000BR23R
Description
RES 1.1K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.1kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y00891K10000BR23R
1.1kOhms, 0.6W, Metal Foil,