Y00891K04000BR0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y00891K04000BR0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 1.04K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.6W
Feature :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.04kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Series :
RNC90Y
Packaging :
Bulk
Datasheets
Y00891K04000BR0L
1.04kOhms, 0.6W, Metal Foil,