Y00891K02500AR0L
Mfr.Part #
Y00891K02500AR0L
Description
RES 1.025K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
1.025kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
Y00891K02500AR0L
1.025kOhms, 0.6W, Metal Foil,