Y008919R0000BR0L
Mfr.Part #
Y008919R0000BR0L
Description
RES 19 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
19Ohms
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y008919R0000BR0L
19Ohms, 0.6W, Metal Foil,