Y008919K6000DR1R
Mfr.Part #
Y008919K6000DR1R
Description
RES 19.6K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
19.6kOhms
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
Y008919K6000DR1R
19.6kOhms, 0.6W, Metal Foil,