Y008919K6000BR1R
Mfr.Part #
Y008919K6000BR1R
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
19.6kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Strip
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y008919K6000BR1R
19.6kOhms, 0.6W, Metal Foil,