Y008918K4000AR0L
Mfr.Part #
Y008918K4000AR0L
Description
RES 18.4K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
18.4kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y008918K4000AR0L
18.4kOhms, 0.6W, Metal Foil,