Y008918K2000DR0L
Mfr.Part #
Y008918K2000DR0L
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
18.2kOhms
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y008918K2000DR0L
18.2kOhms, 0.6W, Metal Foil,