Y008916K2000DR1R
Mfr.Part #
Y008916K2000DR1R
Description
RES 16.2K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Packaging :
Strip
Tolerance :
±0.5%
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
16.2kOhms
Datasheets
Y008916K2000DR1R
16.2kOhms, 0.6W, Metal Foil,