Y008912K1000AR23R
Mfr.Part #
Y008912K1000AR23R
Description
RES 12.1K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
12.1kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Packaging :
Strip
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
Y008912K1000AR23R
12.1kOhms, 0.6W, Metal Foil,