Y008910K5000TR23R
Mfr.Part #
Y008910K5000TR23R
Description
RES 10.5K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
10.5kOhms
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y008910K5000TR23R
10.5kOhms, 0.6W, Metal Foil,