Y008910K5000BR23R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y008910K5000BR23R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
10.5kOhms
Series :
RNC90Y
Number of Terminations :
2
Packaging :
Strip
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Composition :
Metal Foil
Feature :
Non-Inductive
Package / Case :
Radial
Datasheets
Y008910K5000BR23R
10.5kOhms, 0.6W, Metal Foil,