Y00884R00000B0L
Mfr.Part #
Y00884R00000B0L
Description
RES 4 OHM 0.6W .1% RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Width :
2.667mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
175°C
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Metal Foil
Length :
7.62mm
Resistance :
4Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
300mW
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y00884R00000B0L
4Ohms, 0.6W, Metal Foil,