Y008839K7000T0L
Mfr.Part #
Y008839K7000T0L
Description
RES 39.7K OHM 0.6W .01% RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.6W
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
8.5344mm
Resistance :
39.7kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y008839K7000T0L
FIXED RESISTOR, 39.7kOhm, 0.6W, Metal Foil,