Y00789K09000B0L
Mfr.Part #
Y00789K09000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 9.09K OHM .3W .1% RADIAL
Height :
11.43mm
Length :
10.541mm
Resistance :
9.09kOhms
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.1148mm
Max Power Dissipation :
300mW
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Package / Case :
Radial
Series :
VHP100
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Datasheets
Y00789K09000B0L
VPG Foil Y00789K09000B0L
9.09kOhms, 0.3W, Metal Foil,