Y007890K0000B9L
Mfr.Part #
Y007890K0000B9L
Description
RES 90K OHM .3W .1% RADIAL
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Not Applicable
Length :
10.541mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
300mW
Composition :
Metal Foil
Width :
4.1148mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
90kOhms
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.3W
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Height :
11.43mm
Datasheets
Y007890K0000B9L
VPG Foil Y007890K0000B9L
90kOhms, 0.3W, Metal Foil,