Y007870K0000B0L
Mfr.Part #
Y007870K0000B0L
Description
RES 70K OHM .3W .1% RADIAL
Height :
11.43 mm
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Tolerance :
0.1 %
Max Power Dissipation :
300 mW
RoHS :
Non-Compliant
Length :
10.541 mm
Resistance :
70 kΩ
Max Operating Temperature :
150 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Width :
4.1148 mm
Datasheets
Y007870K0000B0L
VPG Foil Y007870K0000B0L
70 kΩ, Metal Foil,