Y0078635R000B9L
Mfr.Part #
Y0078635R000B9L
Description
RES 635 OHM .3W .1% RADIAL
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
635Ohms
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Radial
Height :
11.43mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.1148mm
Length :
10.541mm
Power (Watts) :
0.3W
Moisture Resistant, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Datasheets
Y0078635R000B9L
VPG Foil Y0078635R000B9L
635Ohms, 0.3W, Metal Foil,