Y0077148K800B9L
Mfr.Part #
Y0077148K800B9L
Description
RES 148.8K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance :
148.8 kΩ
Max Power Dissipation :
200 mW
Length :
11.049 mm
Composition :
Metal Foil
Features :
Moisture Resistant
Height :
10.922 mm
Max Operating Temperature :
150 °C
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
RoHS :
Compliant
Width :
4.699 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
0.1 %
Datasheets
Y0077148K800B9L
148.8 kΩ, Metal Foil,