Y0077100K000T9L
Mfr.Part #
Y0077100K000T9L
Description
RES 100K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Bulk
Features :
Moisture Resistant
Resistance :
100 kΩ
Min Operating Temperature :
-55 °C
Width :
4.699 mm
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Length :
11.049 mm
Max Operating Temperature :
150 °C
RoHS :
Compliant
Height :
10.922 mm
Max Power Dissipation :
300 mW
Tolerance :
0.01 %
Datasheets
Y0077100K000T9L
100 kΩ, Metal Foil,