Y007582K0000B0L
Mfr.Part #
Y007582K0000B0L
Description
RES 82K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Resistance :
82kOhms
Width :
2.667mm
Max Operating Temperature :
175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Length :
7.62mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
200mW
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
8.5344mm
Datasheets
Y007582K0000B0L
82kOhms, 0.3W, Metal Foil,