Y00756K60000F0L
Mfr.Part #
Y00756K60000F0L
Description
RES 6.6K OHM 0.3W 1% RADIAL
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±1%
Height :
8.5344mm
Resistance :
6.6kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.3W
Max Power Dissipation :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.62mm
Width :
2.667mm
Datasheets
Y00756K60000F0L
6.6kOhms, 0.3W, Metal Foil,