Y0075681R000F0L
Mfr.Part #
Y0075681R000F0L
Description
RES 681 OHM 0.3W 1% RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.3W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
8.5344mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Power Dissipation :
200mW
Radial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
681Ohm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Datasheets
Y0075681R000F0L
FIXED RESISTOR, 681Ohm, 0.3W, Metal Foil,