Y007560R2500Q9L
Mfr.Part #
Y007560R2500Q9L
Description
RES 60.25 OHM 0.3W 0.02% RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.02%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Bulk
Width :
2.667mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
60.25Ohms
Height :
8.5344mm
Power (Watts) :
0.3W
Max Power Dissipation :
200mW
Datasheets
Y007560R2500Q9L
60.25Ohms, 0.3W, Metal Foil,