Y00755K12000T9L
Mfr.Part #
Y00755K12000T9L
Description
RES 5.12K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Width :
2.667mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Max Power Dissipation :
200mW
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
5.12kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y00755K12000T9L
5.12kOhms, 0.3W, Metal Foil,