Y007550R0000T0L
Mfr.Part #
Y007550R0000T0L
Description
RES 50 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
200mW
Radiation Hardening :
No
Resistance :
50Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±0.01%
Height :
8.5344mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Width :
2.667mm
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y007550R0000T0L
Through Hole 50Ohms, 0.3W, Metal Foil,